Aktuálně o TTP - Tibet Travel Permit

12. září 2017 v 21:51 |  Cestování v Tibetu
Jak už asi víte, pokud chcete v těchto letech do Centrálního Tibetu, čínskou vládou vytvořeném útvaru nazývaném Tibetská autonomní oblast (google), musíte tak učinit prostřednictvím cestovky a spolu s tou cestovkou tam potom i jet.

Více ve starších článcích například zde:

Aktuálně byly uveřejněny dvě informace, jedna super, druhá typická čínská byrokracie.

Pozemní hraniční přechod mezi Nepálem a Tibetem je konečně v provozu!!!

Koncem srpna 2017 úřady oznámily znovu otevření hraničního přechodu v místě zvaném Kjirong v prefektuře Žikace, západně od hlavního města Tibetu, Lhasy. Na tibetském území je postavená cesta od nepálských hranic až do Lhasy.
Zatím není jisté, jak je tomu na nepálské straně, ale předpokládá se, že zhruba 80% cesty, od nepálského hraničního městečka Rasuwagadhi do hlavního města Nepálu, Kathmandu, by mělo být upraveno. Trasa na nepálské straně je dlouhá asi 130km a trvá kolem 6 hodin.

Všechny pozemní hraniční přechody mezi Tibetem a Nepálem byly uzavřeny od ničivého zemětřesení v roce 2015. Dříve býval "hlavní cizinecký" přechod v místě zvaném Dram (čínsky Zhangmu). Po zemětřesení se čínská vláda rozhodla jiný nepálsko-tibetský přechod "povýšit" na hraniční přechod, který bude odbavovat cizince, tím se stalo místo Kjirong (Kyirong).

Všichni cizinci, kteří se chystají vstoupit na území TAO musí mít koupený turistický zájezd a po území TAO se pohybovat pouze v doprovodu turistického průvodce a v pronajatém autě s řidičem.

Druhá novinka se týká blížícího se čínského 19.sjezdu ÚV KSČ!

Začíná 18.10.2017 a potrvá týden.
Bylo vydáno oznámení, že během sjezdu cizinci nemají možnost vstoupit do TAO.
Tedy veškerá turistická povolení vydávaná cizincům budou končit datem 17.10. a nová budou vydávána od 29.10.
Tato nařízení jsou celkem běžná a většinou se týkají každoročně měsíce března, který je "citlivý" (většina povstání proběhla v březnu), začátek července (čínský svátek založení ČLR a narozeniny dalajlamy) a další významné události, jako je například ta letošní.

Tibetská tradiční opera Ačhe Lhamo. Tyto opery se mimojiné předvádí v menších vesnicích a městečkách v letních měsících, aby si Tibeťané odpočali od těžké práce při sklizni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama